django-cms - en to sq translation catalogue (452 entries)

en: All
sq: Krejt

en: Copy permissions
sq: Leje kopjimi

en: Title
sq: Titulli

en: The default title
sq: Titulli parazgjedhje

en: Slug
sq: Identifikues

en: The part of the title that is used in the URL
sq: Pjesa e titullit që përdoret te URL-ja

en: Menu Title
sq: Titull Menuje

en: Overwrite what is displayed in the menu
sq: Mbishkruaj ç’ka shfaqet te menuja

en: Page Title
sq: Titull Faqeje

en: Overwrites what is displayed at the top of your browser or in bookmarks
sq: Mbishkruan ç’shfaqet në krye të shfletuesit tuaj ose te faqerojtësit

en: Description meta tag
sq: Etiketë meta përshkrimi

en: A description of the page used by search engines.
sq: Përshkrim i faqes i përdorur nga motorë kërkimesh.

en: Page type
sq: Lloj faqeje

en: Page Types
sq: Lloje Faqesh

en: Overwrite URL
sq: Mbishkruaje URL-në

en: Keep this field empty if standard path should be used.
sq: Mbajeni të zbrazët këtë fushë, nëse duhet përdorur shtegu standard.

en: All ancestors will not be displayed in the navigation
sq: Krejt paraardhësit s’do të shfaqen te lëvizja

en: Redirect
sq: Ridrejtoje

en: Redirects to this URL.
sq: Ridrejto te kjo URL.

en: Start typing...
sq: Filloni të shtypni…

en: menu visibility
sq: dukshmëri menush

en: limit when this page is visible in the menu
sq: kufizo kur kjo faqe është e dukshme te menuja

en: URL options
sq: Mundësi URL-sh

en: Menu options
sq: Mundësi menuje

en: Application
sq: Aplikacion

en: Hook application to this page.
sq: Lidhe aplikacionin me këtë faqe.

en: Application configurations
sq: Formësime aplikacioni

en: A page with this reverse URL id exists already.
sq: Ka tashmë një faqe me këtë URL të përmbysur.

en: Invalid application config value
sq: Vlerë e pavlefshme formësimi aplikacioni

en: An application instance using this configuration already exists.
sq: Ka tashmë një instancë aplikacioni që përdor këtë formësim.

en: An application instance with this name already exists.
sq: Ka tashmë një instancë aplikacioni me këtë emër.

en: You can't move the home page inside another page
sq: S’mund ta kaloni faqen e kreut brenda një faqeje tjetër

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: user
sq: përdorues

en: can_view
sq: mund_të_shohë

en: Add
sq: Shtoni

en: Change
sq: Ndryshoje

en: Delete
sq: Fshije

en: Users can't create a page without permissions to change the created page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të krijojnë një faqe pa leje për ndryshim të faqes së krijuar. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't delete a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të fshijnë një faqe pa leje për ndryshim të faqes. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't set page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të caktojnë leje faqeje pa leje për ndryshim të faqes. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change a page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të fshijnë leje faqeje pa leje për ndryshim të faqes. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't create page permissions without permissions to change the created permission. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të krijojnë leje faqeje pa leje për ndryshim të lejes së krijuar. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't delete page permissions without permissions to change permissions. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të fshijnë leje faqeje pa leje për ndryshim lejesh. Lypsen leje përpunimi.

en: Invalid plugin type '%s'
sq: Lloj i pavlefshëm shtojce '%s'

en: Language must be set to a supported language!
sq: Si gjuhë duhet caktuar një nga gjuhët që mbulohet!

en: Parent plugin language must be same as language!
sq: Gjuha e shtojcës mëmë duhet të jetë e njëjtë me gjuhën!

en: Parent plugin placeholder must be same as placeholder!
sq: Vendmbajtësja e shtojcës mëmë duhet të jetë e njëjtë me vendmbajtësen!

en: Plugin position must be greater than %(position)d
sq: Pozicioni i shtojcës duhet të jetë më i madh se %(position)d

en: Advanced Settings
sq: Rregullime të Mëtejshme

en: The page is not eligible to be home.
sq: Faqja s’kualifikohet për të qenë faqe kreu.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
sq: %(name)s "%(obj)s" u fshi me sukses.

en: Cannot delete %(name)s
sq: S’fshihet dot %(name)s

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
sq: Objekti %(name)s me kyç parësor %(key)r s’ekziston.

en: Error! You don't have permissions to move this page. Please reload the page
sq: Gabim! S’keni leje për lëvizjen e kësaj faqeje. Ju lutemi, ringarkoni faqen

en: Error! You don't have permissions to copy this page.
sq: Gabim! S’keni leje të kopjoni këtë faqe.

en: Error! The page you're pasting is not translated in any of the languages configured by the target site.
sq: Gabim! Faqja që po ngjitni s’është e përkthyer në ndonjë nga gjuhët e formësuara nga sajti i synuar.

en: You do not have permission to edit this page
sq: S’keni leje për të përpunuar këtë faqe

en: Add Page Copy
sq: Shtoni Kopje Faqeje

en: New sub page
sq: Nënfaqe e re

en: New page
sq: Faqe e re

en: Database error
sq: Gabim baze të dhënash

en: Template not valid
sq: Gjedhe jo e vlefshme

en: The template was successfully changed
sq: Gjedhja u ndryshua me sukses

en: You do not have permission to copy these plugins.
sq: S’keni leje të kopjoni këto shtojca.

en: You do not have permission to delete this page
sq: S’keni leje për fshirje të kësaj faqeje

en: Title and plugins with language %(language)s was deleted
sq: Titulli dhe shtojcat me gjuhën %(language)s u fshinë

en: You do not have permission to change a page's navigation status
sq: S’keni leje të ndryshoni gjendjen për lëvizjet në një faqe

en: You cannot change this page's navigation status
sq: S’mund të ndryshoni gjendjen për lëvizjet në këtë faqe

en: Public content
sq: Lëndë publike

en: Empty
sq: E zbrazët

en: Create Content
sq: Krijoni Lëndë

en: View restriction
sq: Shihni kufizim

en: View restrictions
sq: Shihni kufizime

en: Field %s not found
sq: Fusha %s s’u gjet

en: You do not have permission to edit this item
sq: S’keni leje të përpunoni këtë objekt

en: You do not have permission to add a plugin
sq: S’keni leje të shtoni një shtojcë

en: You do not have permission to copy this placeholder.
sq: S’keni leje të kopjoni këtë vendmbajtëse.

en: Plugin not found
sq: S’u gjet shtojcë

en: You do not have permission to edit this plugin
sq: S’keni leje të përpunoni këtë shtojcë

en: You have no permission to paste this plugin
sq: S’keni leje ta ngjitni këtë shtojcë

en: You have no permission to paste this placeholder
sq: S’keni leje ta ngjitni këtë vendmbajtëse

en: You have no permission to move this plugin
sq: S’keni leje të lëvizni këtë shtojcë

en: You have no permission to cut this plugin
sq: S’keni leje ta prisni këtë shtojcash

en: You do not have permission to delete this plugin
sq: S’keni leje ta fshini këtë shtojcë

en: The %(name)s plugin "%(obj)s" was deleted successfully.
sq: Shtojca %(name)s "%(obj)s" u fshi me sukses.

en: You do not have permission to clear this placeholder
sq: S’keni leje të spastroni këtë vendmbajtëse

en: The placeholder "%(obj)s" was cleared successfully.
sq: Vendmbajtësja "%(obj)s" u fshi me sukses.

en: placeholder
sq: vendmbajtëse

en: Page permissions
sq: Leje faqeje

en: User & Group permissions
sq: Leje Përdoruessih & Grupesh

en: Page permissions management
sq: Administrim leje faqesh

en: Actions
sq: Veprime

en: Empty content
sq: Lëndë e zbrazët

en: %(object_name)s Properties
sq: Veti %(object_name)s

en: Add new %(object_name)s
sq: Shtoni %(object_name)s të ri

en: Add content
sq: Shtoni lëndë

en: Content for the current language has been changed. Click "Cancel" to return to the form and save changes. Click "OK" to discard changes.
sq: Lënda për gjuhën e tanishme është ndryshuar. Klikoni mbi “Anuloje”, që të riktheheni te formulari dhe ruani ndryshimet. Klikoni mbi “OK” për të hedhur tej ndryshimet.

en: Add %(language)s content
sq: Shtoni lëndë në %(language)s

en: Preview
sq: Paraparje

en: Settings
sq: Rregullime

en: Invalid language %(value)s. This form cannot be processed. Try changing languages.
sq: %(value)s e pavlefshme gjuhe. Ky formular s’mund të përpunohet. Provoni të ndryshoni gjuhë.

en: <unspecified>
sq: <e papërcaktuar?

en: No registered apphook "%r" found
sq: S’u gjet apphook "%r" i regjistruar

en: Placeholder
sq: Vendmbajtëse

en: Create Alias
sq: Krijoni Alias

en: This is an alias reference, you can edit the content only on the <a href="%(page_url)s?edit" target="_parent">%(page_title)s</a> page.
sq: Kjo është një referencë aliasi, lëndën mund ta përpunoni vetëm te faqja <a href="%(page_url)s?edit" target="_parent">%(page_title)s</a>.

en: Create
sq: Krijoje

en: Edit
sq: Përpunim

en: Structure
sq: Strukturë

en: Content
sq: Lëndë

en: Sites
sq: Sajte

en: Admin Sites
sq: Sajte Përgjegjësi

en: Administration
sq: Administrim

en: User settings
sq: Rregullime përdoruesi

en: Clipboard...
sq: E papastër…

en: Clear clipboard
sq: Spastro të papastrën

en: Disable toolbar
sq: Çaktivizo panelin

en: Shortcuts...
sq: Shkurtore…

en: Users
sq: Përdorues

en: Logout %s
sq: Dilni %s

en: Logout
sq: Dalje

en: Language
sq: Gjuhë

en: Add Translation
sq: Shtoni Përkthim

en: Delete Translation
sq: Fshije Përkthimin

en: Copy all plugins
sq: Kopjo krejt shtojcat

en: from %s
sq: nga %s

en: Are you sure you want to copy all plugins from %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të kopjohen krejt shtojcat prej %s?

en: Pages
sq: Faqe

en: Page
sq: Faqe

en: Create Page
sq: Krijoni Faqe

en: New Page
sq: Faqe e Re

en: New Sub Page
sq: Nënfaqe e Re

en: Duplicate this Page
sq: Përsëdyte këtë Faqe

en: Edit this Page
sq: Përpunoni këtë Faqe

en: Page settings
sq: Rregullime faqeje

en: Advanced settings
sq: Rregullime të mëtejshme

en: Templates
sq: Gjedhe

en: Hide in navigation
sq: Fshihe te lëvizja

en: Display in navigation
sq: Shfaqe te lëvizja

en: Delete page
sq: Fshije faqen

en: Create a new page next to the current page.
sq: Krijoni një faqe të re krah faqes së tanishme.

en: Create a page below the current page.
sq: Krijo një faqe nën faqen e tanishme.

en: Select a valid site
sq: Përzgjidhni sajt të vlefshëm

en: Select a valid page
sq: Përzgjidhni faqe të vlefshme

en: Page %(conflict_page)s has the same url '%(url)s' as current page "%(instance)s".
sq: Faqja %(conflict_page)s ka të njëjtën URL '%(url)s' me faqen e tanishme "%(instance)s".

en: Page %(conflict_page)s has the same url '%(url)s' as current page.
sq: Faqja %(conflict_page)s ka të njëjtën URL '%(url)s' me faqen e tanishme.

en: Optional. If supplied, will be automatically added within a new text plugin.
sq: Në dëshirë. Në u dhëntë, do të shtohet automatikisht brenda një shtojce të re tekst.

en: Provide a title for the new page.
sq: Jepni një titull për faqen e re.

en: Leave empty for automatic slug, or override as required.
sq: Lëreni të zbrazët për identifikues të automatizuar, ose anashkalojeni siç kërkohet.

en: Cannot automatically create slug. Please provide one manually.
sq: S’mund të krijohet identifikues automatikisht. Ju lutemi, jepni një dorazi.

en: Please provide a valid slug.
sq: Ju lutemi, jepni një identifikues të vlefshëm.

en: You don't have the permissions required to add a page.
sq: S’keni lejet e domosdoshme për të krijuar një faqe.

en: position
sq: pozicion

en: language
sq: gjuhë

en: plugin_name
sq: emër_shtojce

en: creation date
sq: datë krijimi

en: can edit
sq: mund të përpunojë

en: can add
sq: mund të shtojë

en: can delete
sq: mund të fshijë

en: can change advanced settings
sq: mund të ndryshojë rregullime të mëtejshme

en: can publish
sq: mund të botojë

en: can change permissions
sq: mund të ndryshojë leje

en: can move
sq: mund të lëvizë

en: view restricted
sq: të shohë të kufizuarat

en: can recover pages
sq: mund të rimarrë faqe

en: group
sq: grup

en: sites
sq: sajte

en: created by
sq: krijuar nga

en: changed by
sq: ndryshuar nga

en: publication date
sq: datë botimi

en: publication end date
sq: datë përfundimi botimi

en: in navigation
sq: në lëvizje

en: attached menu
sq: menuja bashkëngjitur

en: template
sq: gjedhe

en: login required
sq: lypset hyrje

en: application
sq: aplikacion

en: application instance name
sq: emër instance aplikacioni

en: site
sq: sajt

en: Grant on
sq: Akordo gjatë

en: page
sq: faqe

en: no limit set
sq: pa kufi të caktuar

en: for logged in users only
sq: vetëm për përdorues të futur

en: for anonymous users only
sq: vetëm për përdorues anonimë

en: Inherit from parent page
sq: Trashëgoje prej faqeje mëmë

en: Deny
sq: Mohojei

en: Only this website
sq: Vetëm këtë sajt

en: Allow
sq: Lejoje

en: title
sq: titull

en: overwrite the title (html title tag)
sq: mbishkruaje titullin (etiketë titulli html)

en: overwrite the title in the menu
sq: mbishkruaje titullin te menuja

en: description
sq: përshkrim

en: The text displayed in search engines.
sq: Teksti i shfaqur në motorë kërkimesh.

en: redirect
sq: ridrejtim

en: The template used to render the content.
sq: Gjedhja e përdorur për vizatimin e lëndës.

en: page content
sq: lëndë faqeje

en: page contents
sq: lëndë faqeje

en: default
sq: parazgjedhje

en: A unique identifier that is used with the page_url templatetag for linking to this page
sq: Një identifikues unik që përdoret me etiketën e gjedhes page_url për të lidhur këtë faqe

en: pages
sq: faqe

en: slug
sq: identifikues

en: Path
sq: Shteg

en: Current page
sq: Faqja e tanishme

en: Page children (immediate)
sq: Pjella faqeje (të menjëhershme)

en: Page and children (immediate)
sq: Faqe dhe pjella (të menjëhershme)

en: Page descendants
sq: Pasardhës faqeje

en: Page and descendants
sq: Faqe dhe pasardhës

en: on page level
sq: në nivelin e faqes

en: frontend view restriction
sq: kufizim parjeje pjese të dukshme

en: Please select user or group.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni përdorues ose grup.

en: Users can't publish a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të botojnë një faqe pa leje për ndryshim të faqe. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't change page advanced settings without permissions to change the page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të ndryshojnë rregullime të thelluara të faqes pa leje për ndryshim të faqes. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't change page permissions without permissions to change the page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të ndryshojnë leje faqesh pa leje për ndryshim të faqes. Lypsen leje përpunimi.

en: Users can't move a page without permissions to change the page. Edit permissions required.
sq: Përdoruesit s’mund të lëvizin një faqe pa leje për ndryshim të faqes. Lypsen leje përpunimi.

en: can recover any deleted page
sq: mund të rikthejë çfarëdo faqeje të fshirë

en: If none selected, user haves granted permissions to all sites.
sq: Nëse s’është gjë, përdoruesi ka leje të akorduara te krejt sajtet.

en: Page global permission
sq: Leje globale faqeje

en: Pages global permissions
sq: Leje globale faqesh

en: Page permission
sq: Leje faqesh

en: Add page permission requires also access to children, or descendants, otherwise added page can't be changed by its creator.
sq: Leja për shtim faqesh lyp gjithashtu hyrje te pjella, ose pasardhës, përndryshe faqja e shtuar s’mund të ndryshohet nga krijuesi i saj.

en: User (page)
sq: Përdorues (faqe)

en: Users (page)
sq: Përdorues (faqe)

en: User group (page)
sq: Grup përdoruesish (faqe)

en: User groups (page)
sq: Grupe përdoruesish (faqe)

en: width
sq: gjerësi

en: <Empty>
sq: <E zbrazët>

en: The language for the admin interface and toolbar
sq: Gjuha për ndërfaqen dhe panelin e përgjegjësit

en: user setting
sq: rregullim përdoruesi

en: user settings
sq: rregullime përdoruesi

en: by template
sq: sipas gjedheje

en: by code
sq: sipas kodi

en: static placeholder name
sq: emër vendmbajtëseje statike

en: Descriptive name to identify this static placeholder. Not displayed to users.
sq: Emër përshkrues për identifikim të kësaj vendmbajtëse statike. S’u shfaqet përdoruesve.

en: placeholder code
sq: kod vendmbajtëseje

en: To render the static placeholder in templates.
sq: Për vizatim të vendmbajtëses statike në gjedhe.

en: placeholder content
sq: lëndë vendmbajtëseje

en: creation_method
sq: metodë_krijimi

en: static placeholder
sq: vendmbajtëse statike

en: static placeholders
sq: vendmbajtëse statike

en: A static placeholder with the same site and code already exists
sq: Ka tashmë një vendmbajtëse statike me të njëjtin sajt dhe kod

en: Advanced options
sq: Mundësi të mëtejshme

en: Generic
sq: Elementare

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
sq: %(name)s "%(obj)s" u ndryshua me sukses.

en: There are no further settings for this plugin. Please press save.
sq: S’ka rregullime të tjera për këtë shtojcë. Ju lutemi, shtypni “Ruaje”.

en: Moved
sq: E lëvizur

en: Changed
sq: E ndryshuar

en: Deleted
sq: E fshirë

en: Added Page Translation
sq: Shtoi Përkthim Faqeje

en: Changed Page Translation
sq: U ndryshua Përkthim Faqeje

en: Deleted Page Translation
sq: U fshi Përkthim Faqeje

en: Added Plugin
sq: U shtua Shtojcë

en: Changed Plugin
sq: U ndryshua Shtojcë

en: Moved Plugin
sq: U zhvendos shtojcë

en: Deleted Plugin
sq: U fshi Shtojcë

en: Paste Plugin
sq: Ngjite Shtojcën

en: Paste to Placeholder
sq: Ngjite te Vendmbajtëse

en: Added plugins to placeholder from clipboard
sq: U shtuan shtojca nga e papastra te vendmbajtësja

en: Cleared Placeholder
sq: U spastrua Vendmbajtësja

en: Save
sq: Ruaje

en: Some fields cannot be changed since they are read-only content.
sq: Disa fusha s’mund të ndryshohen, ngaqë janë lëndë vetëm-për-lexim.

en: Log in to administration <a href="%(login_url)s">here</a>.
sq: Hyni te pjesa e administrimit që <a href="%(login_url)s">këtu</a>.

en: Login url: %(login_url)s
sq: URL hyrjesh: %(login_url)s

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Add a page
sq: Shtoni një faqe

en: Change a page
sq: Ndryshon një faqe

en: Home
sq: Kreu

en: View on site
sq: Shiheni në sajt

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sq[0]: Ju lutemi, ndreqni gabimin më poshtë.
sq[1]: Ju lutemi, ndreqni gabimet më poshtë.

en: All permissions
sq: Krejt lejet

en: Loading...
sq: Po ngarkohet…

en: Save and continue editing
sq: Ruajeni dhe vazhdoni përpunimin

en: User
sq: Përdorues

en: Group
sq: Grup

en: Can edit
sq: Mund të përpunojë

en: Can add
sq: Mund të shtojë

en: Can delete
sq: Mund të fshijë

en: Can publish
sq: Mund të botojë

en: Can change permissions
sq: Mund të ndryshojë leje

en: Can move
sq: Mund të lëvizë

en: Can view
sq: Mund të shohë

en: (current)
sq: (i tanishmi)

en: Page doesn't inherit any permissions.
sq: Faqja s’trashëgon ndonjë leje.

en: Edit model
sq: Përpunoni model

en: Save as new
sq: Ruaje si të ri

en: Save and add another
sq: Ruajeni dhe shtoni një tjetër

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Cut
sq: Prije

en: Paste
sq: Ngjite

en: Set as home
sq: Vëre si krye

en: Permissions
sq: Lleje

en: is restricted
sq: është e kufizuar

en: last change by
sq: ndryshimi i fundit nga

en: last change on
sq: ndryshimi i fundit më

en: List of pages
sq: Listë e faqeve

en: Search
sq: Kërko

en: Page Tree
sq: Pemë Faqesh

en: Reset filter
sq: Zeroje filtrin

en: 
                                                    Restore deleted %(name)s
sq: 
                                                    Riktheni %(name)s e fshirë

en: Main Navigation
sq: Lëvizjet Kryesore

en: Options
sq: Mundësi

en: Successfully moved
sq: U lëviz sukses

en: Changes within the tree might require a refresh.
sq: Ndryshimet brenda pemës mund të duan një rifreskim.

en: Error:
sq: Gabim:

en: This page cannot be copied because an application is attached to it. See the Page's Advanced settings to manage apphooks.
sq: Kjo faqe s’mund të kopjohet, ngaqë i është bashkëngjitur një aplikacion. Se si të administroni apphook-e, shihni Rregullime të Thelluara Faqesh.

en: Are you sure you want to § this page?
sq: Jeni i sigurt se doni të § kjo faqe?

en: Reload
sq: Ringarkoje

en: New node
sq: Nyjë e re

en: nodes
sq: nyje

en: View
sq: Shihni

en: 
                                <em>There is no %(object)s around yet.</em>
                                <br>
                                <a href="%(add_url)s" class="addlink">Add %(object)s</a> now.
sq: 
                                <em>Ende s’ka %(object)s përqark.</em>
                                <br>
                                <a href="%(add_url)s" class="addlink">Shtoni %(object)s</a> tani.

en: Copy options
sq: Mundësi kopjimi

en: Choose copy options
sq: Zgjidhni mundësi kopjimi

en: Close
sq: Mbylle

en: Legend
sq: Legjendë

en: In menu
sq: Në menu

en: Not in menu
sq: Jo në menu

en: View page
sq: Shihni faqen

en: Application: %(apphook)s
sq: Aplikacion: %(apphook)s

en: in menu
sq: në menu

en: not in menu
sq: jo në menu

en: Page settings (SHIFT click for advanced settings)
sq: Rregullime faqeje (për rregullime të thelluara, shtypni SHIFT dhe klikoni)

en: This page has no preview!
sq: Kjo faqe s’ka paraparje!

en: It is being redirected to:
sq: Po ridrejtohet te:

en: Clipboard
sq: E papastër

en: Add plugin
sq: Shtoni shtojcë

en: Copy all
sq: Kopjoje krejt

en: Copy from
sq: Kopjoje prej

en: Empty all
sq: Zbrazi krejt

en: Filter plugins...
sq: Filtroni shtojca…

en: This is a static placeholder
sq: Kjo është një vendmbajtëse statike

en: Expand all
sq: Zgjeroji krejt

en: Collapse all
sq: Tkurri krejt

en: You cannot add plugins to this plugin.
sq: S’mund të shtoni shtojca te kjo shtojcë.

en: This plugin cannot be moved or edited outside of its parent
sq: Kjo shtojcë s’mund të hiqet apo përpunohet jashtë mëmës së vet

en: Clipboard is empty.
sq: E papastra është e zbrazët.

en: This plugin does not allow plugins of this type as nested plugins.
sq: Kjo shtojcë nuk lejon shtojca të këtij lloji si shtojca futur brenda njëra-tjetrës.

en: This plugin cannot have nested plugins.
sq: Kjo shtojcë s’mund të ketë shtojca futur brenda njëra-tjetrës.

en: Highlight
sq: Theksoje

en: Available plugins
sq: Shtojca të gatshme

en: Toggle structure
sq: Shfaq/Fshih strukturë

en: Login
sq: Hyrje

en: Add plugin to
sq: Shtoni shtojcë te

en: More
sq: Më tepër

en: Development version using django CMS %(cms_version)s, Django %(django_version)s, Python %(python_version)s
sq: Version zhvillim që përdor django CMS %(cms_version)s, Django %(django_version)s, Python %(python_version)s

en: Cancel
sq: Anuloje

en: The following error occured:
sq: Ndodhi gabimi vijues:

en: Action successful.
sq: Veprim i suksesshëm.

en: Are you sure you want to delete this plugin?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet kjo shtojcë?

en: Are you sure you want to publish this page?
sq: Jeni i sigurt se doni të botohet kjo faqe?

en: Plugin will be added here
sq: Shtojca do të shtohet këtu

en: You have unsaved changes.
sq: Keni ndryshime të paruajtura.

en: Loading
sq: Po ngarkohet

en: Are you sure you want to abandon these changes?
sq: Jeni i sigurt se doni të braktisen këto ndryshime?

en: The form could not be loaded. Please check that the server is running correctly.
sq: Formulari s’u ngarkua dot. Ju lutemi, kontrolloni se shërbyesi po xhiron si duhet.

en: Most used
sq: Më të përdorurit

en: Shortcuts
sq: Shkurtore

en: The page was changed in the meantime, reloading...
sq: Ndërkohë faqja qe ndryshuar, po ringarkohet…

en: CMS-wide Shortcuts
sq: Shkurtore për krejt CMS-në

en: Bring up this help dialog
sq: Shfaq këtë dialog ndihme

en: Close/cancel
sq: Mbylle/anuloje

en: Toggle structure mode
sq: Këmbe mënyrë strukture

en: Toggle structure mode and highlight hovered-over plugin
sq: Këmbe mënyrë strukture dhe nxirr në pah shtojcën që ka kursorin përsipër

en: Open "Create" dialog
sq: Hap dialogun “Krijoni”

en: Focus on Toolbar
sq: Fokusi te Paneli

en: Focus on placeholders
sq: Fokusi te vendmbajtëset

en: Move to next/previous element
sq: Kalo te elementi pasues/i mëparshëm

en: Focus on plugins of placeholder
sq: Fokus te shtojcat e vendmbajtëse

en: Edit plugin
sq: Përpunoni shtojcë

en: Open actions menu
sq: Hap menu veprimesh

en: Expand/collapse
sq: Zgjeroje/tkurre

en: <strong>Login failed.</strong> Please check your credentials and try again.
sq: <strong>Hyrja dështoi.</strong> Ju lutemi, kontrolloni kredencialet tuaja dhe riprovoni.

en: Double-click to edit
sq: Dyklikojeni që ta përpunoni

en: Tap to edit
sq: Prekeni që ta përpunoni

en: Click to go back
sq: Klikoni që të ecet mbrapsht

en: Click to go forward
sq: Klikoni që të ecet përpara

en: Minimize
sq: Minimizoje

en: Maximize
sq: Maksimizoje

en: Drop a plugin here
sq: Hidhni këtu një shtojcë

en: Installation successful!
sq: Instalim i suksesshëm!

en: Add your first page
sq: Shtoni faqen tuaj të parë

en: Please log in
sq: Ju lutemi, bëni hyrjen

en: 
                        Welcome to django CMS version <strong>%(cms_version)s</strong>.
sq: 
                        Mirë se vini te django CMS version <strong>%(cms_version)s</strong>.

en: 
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">Add the first page</a> to the system to continue.
sq: 
                            Që sistemi të vazhdojë, <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">shtoni faqen e parë</a>.

en: 
                            JavaScript seems to be disabled so please
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">add a page</a> manually.
sq: 
                            JavaScript-i duket të jetë i çaktivizuar, ndaj, ju lutemi
                            <a href="%(admin_add_page)s" class="js-welcome-add">shtoni një faqe</a> dorazi.

en: Installation Notes
sq: Shënime Instalimi

en: Support
sq: Asistencë

en: Documentation
sq: Dokumentim

en: 
                    <p class="cms-welcome-notes">If you don't see the django CMS logo at the top, make sure
                        you linked the <code>static/cms</code> folder to your
                        static files.</p>
sq: 
                    <p class="cms-welcome-notes">Nëse s’e shihni stemën e django CMS -s në krye, sigurohuni
                        se e keni lidhur dosjen tuaj <code>static/cms</code> me
                        kartelat tuaja statike.</p>

en: 
                        <p class="cms-welcome-notes">You're seeing this message because you have
                            <code>DEBUG = True</code> in your django settings file and
                            haven't added any pages yet.
                        </p>
sq: 
                        <p class="cms-welcome-notes">Këtë mesazh po e shihni ngaqë keni
                            caktuar <code>DEBUG = True</code> te kartela e rregullimeve tuaja për django-n
                            dhe s’keni shtuar ende ndonjë faqe.
                        </p>

en: Welcome to django CMS
sq: Mirë se vini te django- CMS

en: Add Another
sq: Shtoni Tjetër

en: Back
sq: Mbrapsht

en: Please choose an option from below to proceed to the next step.
sq: Ju lutemi, që të vazhdohet te hapi pasues, zgjidhni një mundësi më poshtë.

en: Next
sq: Pasuesi

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Page not found on %(domain)s
sq: Faqe që s’u gjet te %(domain)s

en: A template tag couldn't find the page with lookup arguments `%(page_lookup)s
    `. The URL of the request was: http://%(host)s%(path)s
sq: Një etiketë gjedheje s’gjeti dot faqen me argumente kërkimi `%(page_lookup)s
    `. URL-ja e kërkesës qe: http://%(host)s%(path)s

en: Two columns
sq: Dy shtylla

en: Three columns
sq: Tre shtylla

en: username
sq: emër përdoruesi

en: Required. 300 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
sq: E domosdoshme. 300 ose më pak shenja. Shkronja, numra dhe shenjat @/./+/-/_

en: Enter a valid username.
sq: Jepni një emër përdoruesi të vlefshëm.

en: email address
sq: adresë email

en: Designates whether the user can log into this admin site.
sq: Përcakton nëse mund të hyjë ose jo përdoruesi te ky sajt administrimi.

en: active
sq: aktiv

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
sq: Përcakton nëse ky përdorues do të duhej trajtuar si aktiv. Në vend se të fshini llogari, shpërzgjidhni këtë.

en: users
sq: përdorues

en: Title Extension
sq: Zgjatim Titulli

en: Page Extension
sq: Zgjatim Faqeje

en: object ID
sq: ID objekti

en: Example1 App
sq: Aplikacion Shembull 1

en: MultilingualExample1 App
sq: Aplikacion Shembull Shumëgjuhësh 1

en: Example1
sq: Shembull 1

en: Examples
sq: Shembuj

en: Extra Context
sq: Kontekst Ekstra

en: Articles
sq: Artikuj

en: Sample App
sq: Aplikacion Shembull

en: Sample App with config
sq: Aplikacion Shembull me formësim

en: Sample App with excluded permissions
sq: Aplikacion Shembull me leje të përjashtuara

en: Sample App 2
sq: Aplikacion Shembull 2

en: Sample App 3
sq: Aplikacion Shembull 2

en: Parent app
sq: Aplikacion mëmë

en: Child app
sq: Aplikacion pjellë

en: sample root page
sq: faqe shembull rrënjë

en: sample settings page
sq: faqe shembull rregullimesh

en: sample account page
sq: faqe shembull llogarish

en: sample my profile page
sq: faqe shembull profili im

en: Static Menu
sq: Menu Statike

en: Static Menu2
sq: Menu Statike 2

en: Static Menu3
sq: Menu Statike 3

en: Static Menu4
sq: Menu Statike

en: Category
sq: Kategori

en: Categories
sq: Kategori

en: Add Category
sq: Shtoni Kategori

en: ^account/$
sq: ^llogari/$

en: Change Category
sq: Ndryshoni Kategorinë

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
sq: Faleminderit që shpenzoni sot pak kohë të çmuar me sajtin Web.

en: Inherit the template of the nearest ancestor
sq: Trashëgo gjedhen e paraardhësit më të afërt

en: UserSettings
sq: RregullimePërdoruesi

en: Add plugin to placeholder "%(placeholder_label)s"
sq: Shtoje shtojcën te vendmbajtësja "%(placeholder_label)s"

en: Add plugin to %(plugin_name)s
sq: Shtoje shtojcën te %(plugin_name)s

en: CMS - your user account was created.
sq: CMS - llogaria juaj e përdoruesit u krijua.

en: CMS - your user account was changed.
sq: CMS - llogaria juaj e përdoruesit u ndryshua.

en: This placeholder already has the maximum number of plugins (%s).
sq: Kjo vendmbajtëse ka tashmë numrin maksimum të shtojcave (%s).

en: This placeholder already has the maximum number (%(limit)s) of allowed %(plugin_name)s plugins.
sq: Kjo vendmbajtëse ka tashmë numrin maksimum (%(limit)s) të shtojcave %(plugin_name)s të lejuara.

en: Unable to find the specified CMS_REQUEST_IP_RESOLVER module: "{0}".
sq: S’arrihet të gjendet moduli specifik CMS_REQUEST_IP_RESOLVER: "{0}".

en: Unable to find the specified CMS_REQUEST_IP_RESOLVER function: "{0}" in module "{1}".
sq: S’arrihet të gjendet funksioni specifik CMS_REQUEST_IP_RESOLVER: "{0}" te moduli "{1}".

en: Create a new %s instance.
sq: Krijo një instancë %s të re.

en: A wizard has already been registered for model: %s
sq: Është regjistruar tashmë një ndihmës për modelin: %s
